PROVERŽIS IŠSĖTINĖS SKLEROZĖS GYDYME

Europos Komisija registravo preparatą okrelizumabą pirminei progresuojančiai išsėtinei sklerozei ir recidyvuojančioms išsėtinės sklerozės formoms gydyti. Tai pirmasis ir vienintelis pasaulyje ligos eigą keičiantis vaistas ankstyvai pirminei progresuojančiai išsėtinei sklerozei gydyti. Iki šiol šia ligos forma sergantiems pacientams nebuvo gydymo galimybių. Lietuvos pacientams gydymas okrelizumabu taps prieinamas tuomet, kai vaistas bus įtrauktas į kompensuojamųjų vaistų sąrašą.

„Išsėtine skleroze sergantiems pacientams ši vaisto registracija reiškia, kad žengtas reikšmingas žingsnis pirmyn šios ligos gydyme, – kalba „Roche“ vykdančioji medicinos direktorė bei produktų vystymo padalinio direktorė, medicinos mokslų daktarė Sandra Horning. – Okrelizumabas  yra pirmasis vaistas, kuris buvo registruotas labai greitai negrįžtamą neįgalumą sukeliančiai pirminei progresuojančiai išsėtinei sklerozei gydyti. Be to, šis vaistas yra labai efektyvus recidyvuojančiomis ligos formomis sergantiems pacientams. Pradėsime bendradarbiauti su šalimis narėmis, kad pacientams, kuriems gydymas okrelizumabu gali būti efektyvus, šis vaistas būtų kuo greičiau prieinamas.“

Europoje išsėtine skleroze serga maždaug 700 000 žmonių. Apie 96 000 iš jų yra diagnozuota sunkų neįgalumą sukelianti pirminė progresuojanti iš forma. Lietuvoje išsėtine skleroze serga maždaug 2500 žmonių. Daugumai pacientų pradinės diagnozės metu iš karto nustatoma recidyvuojanti arba pirminė progresuojanti išsėtinės sklerozės formos. Svarbus IS gydymo tikslas yra kuo greičiau sumažinti ligos aktyvumą, kad sulėtėtų paciento neįgalumo progresavimas.

Okrelizumabas jau yra registruotas Šiaurės Amerikoje, Pietų Amerikoje, Viduriniuose Rytuose, Rytų Europoje, Australijoje ir Šveicarijoje. Iki šiol šiuo vaistu jau buvo gydyta daugiau nei 30000 pacientų.