Naujienos

Šiais metais respublikinis renginys “Diena be IS” vyko Trakuose vasaros sezono atidarymo dienomis,birželio 11-12.
2013-01-01

Šiais metais respublikinis renginys  “Diena be IS” vyko Trakuose vasaros sezono atidarymo dienomis,birželio 11-12.


Tokia iniciatyva visame pasaulyje ir Lietuvoje siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į netikėtą, dažniausiai jaunus, 20-40 metų amžiaus žmones užklumpančią lėtinę ligą.
Renginį pradėjome konferencija ”Trasalyje” į kurią susirinko apie 80 žmonių.Be mūsų organizacijos narių ,atvykusių iš visų Lietuvoje veikiančių IS draugijų, dalyvavo svečiai iš Turkijos,Graikijos ir Ispanijos kartu su Šiaulių IS draugija vykdantys Leonardo da Vinci projektą.Kadangi svečiai nelabai turėjo žinių apie ligą ir sergančius žmones,todėl konferencijos pradžioje demonstravome vaidybinio filmo fragmentą (paremtą tikra gyvenimiška moters-pacientės istorija) nuo pirmųjų ligos simptomų iki visiškos nevilties diagnozavus ligą ir galiausiai įveikto maratono...gyvenimo maratono ,uždegančio optimizmo nugalėti pesimizmą ir vėl atrasti savyje jėgų pakilti ir įsisukti į gyvenimo verpetą.
Tai tapo visos konferencijos,net ne konferencijos,o viso dviejų dienų rengino moto:gyventi kad būtų įdomi kiekviena diena ir nelaukti kad kasdienybę praturtintų kažkas kitas,bet būtent mes patys padėtume sau,būtume įdomūs sau ir kitiems aplinkiniams.
Apie tai kalbėjo ir LISS pirmininkas Tadas Jačiauskas, kuris net leido pajuokauti,kad liga kai kuriais momentais gelbėjo sudėtingose situacijose laikant egzaminus Universitete ir siekiant prailginti akademines atostogas..o jei rimtai-nėra kada sirgti-tiek daug veiklos ir projektų..
Generalinė sekretorė Aldona Droseikienė pristatė Lietuvos IS aktualijas naujausiame Europos IS Platformos Barometre.
Seimo narė Dangutė Mikutienė pasidžiaugė organizacijos veikla ir pasveikino visus šventės dalyvius,pakviesdama į šventę.Beje, jos pasakyti žodžiai kad prisilietimas suvienija sielas ir suartina jausmus,buvo palydėtas plojimais,kaip pripažinta tiesa.
Savo draugijų veiklą pristatė Panevėžio ir Šiaulių IS draugijos.
Po to visi buvo pakviesti aktyviai dalyvauti Trakų šventės šurmulyje ir įsitraukti į LISS organizuojamą informacinę IS atrakciją :pakviesti Trakų miesto svečius prie visuomenės sveikatos centro palapinės ir pasidomėti ką jie žino apie išsėtinę sklerozę,ar pažįsta žmones sergančius šia liga,kokios jų žinios.Na tie kurie neturėjo supratimo kas tai yra IS,teko sunkus išbandymas:pereiti atstumą viena koja apauta lastu,kita-aukštakulniu ir dar apmautomis darbinėmis pirštinėmis užsegti segtuką.Atrakcijos dalyviai vienbalsiai pripažino kad eiti nesvyruojant labai sunku ir net segtuką įsegti sudėtinga...Teisngai atsakiusieji į klausimus ir aktyviai dalyvaujantys atrakcijos svečiai buvo apdovanoti prizais.Beje buvo išdalinta virš 300 brošiūrų apie Išsėtinę sklerozę bei informacinio pobūdžio lankstinukai kur galima rasti pagalbą:LISS bei IS draugijų kontaktai ir IS klinikų centrai.
Pasistiprinę kaimo sodyboje vėl skubėjome į Trakų miesto šventę. Visame mieste vyko įvairios sporto varžybos, liejosi muzika ir dainos. Tuo pat metu Pusiasalio pilyje vyko Viduramžių šventė. Jos metu amatininkai gamino ir pardavinėjo viduramžiškus dirbinius, savo meną demonstravo riterių brolijos ir lankininkai.
Ir visur galima buvo sutikti mūsų besilinksminančius žmones:ir su lazdelėmis ir su ratukais. Ir tai netiesa kad šventės tik vaikštantiems neįgaliesiems.
Pirmos dienos programa baigėsi visiems skirtingai.Nuvargusieji ėjo miegoti po vidurnakčio,kiti dar nenorėjo skirstytis-įdomu buvo pabendrauti,tačiau kitos dienos rytą visi žvalūs darė Tai-Chi mankštą padedami kineziterapeutės Julijos Andrejevos,nepailstančios mūsų pagalbininkės-savanorės,dalyvaujančios visuose mūsų renginiuose.
O renginių šiais metais nusimato dar ne vienas.
Visi pripažino-verta dalyvauti LISS organizuojamuosiuose renginiuose:kasmet kitokie ir kasmet vis įdomesni..
Reportažą iš renginio transliuos BTV „Sveikatos kodas“ birželio 19 d. 10.50