Naujienos

IS Baltijos Aljanso stovykla
2013-01-01

Šių metų rugpjūčio 26-29 dienomis Šventojoje „Energetiko“ sanatorijoje buvo suorganizuota Baltijos IS Aljanso,aktyvaus poilsio vasaros, stovykla ,kurioje dalyvavo 86 žmonės:46 -iš Lietuvos ,20 -iš Latvijos , 20- iš Estijos.


Šių metų rugpjūčio 26-29 dienomis Šventojoje „Energetiko“ sanatorijoje buvo suorganizuota Baltijos IS Aljanso,aktyvaus poilsio vasaros, stovykla ,kurioje dalyvavo 86 žmonės:46 -iš Lietuvos ,20 -iš Latvijos , 20- iš Estijos.
Pirmos dienos popietė paskirta buvo pasivaikščioti po pajūrį ,pasidžiaugti geru oru ir pasirinkti gamtinės medžiagos iš kurios visi,vadovaujami Genovaitės Inčiūrienės,kūrė mandalą.
Lauke, prie įėjimo į “Energetiką” ,buvo sukurta mandala:iš švendrių,kankorėžių , šermūkšnio uogų,akmenukų,kriauklelių,pušų šakelių.Viduryje- IS simbolis-gėlė- buvo apjuosta žolynų vainiku apjuosiančiu Lietuvos kontūrus.
Vakare prie mandalos įvyko stovyklos atidarymas.Lietuvių vyrai persirengė sportininkais,rankose laikė degančius fakelus,juos atlydėjo lietuvaitė-LISS generalinė sekretorė tautiniais drabužiais.
Aldona Droseikienė pasveikino visus ir palinkėjo sveikatos,išminties,geros nuotaikos.Grojant „Trims milijonams“Aldona ištarė „varom už Lietuvą“ ir trys krepšnio kamuoliai persirito per visų rankas su džiaugsmu ir palinkėjimais mūsų krepšininkams.Vėliau ant kamuolių visi parašė savo vardus ir po 1 kamuolį išsivežė kiekviena šalis susitarusi po metų pakartoti „ėjimą kamuoliais“.
Po to vyko Latvijos vakaras su sveikinimais Lietuvai ir Estijai.Dainos ir šokiai sujungė visus stovyklos dalyvius .Vakaras buvo šiltas ir jaukus.Juokas skambėjo ilgai.
27 dienos rytas prasidėjo pasivaikščiojimu pajūriu ir maudynėmis jūroje.
O jau po pusryčių prasidėjo darbas grupėse.Estų psichologės Galinos Mikkin užsiėmimas prie apvalaus stalo daugiausia sutraukė svečius iš Estijos ir Latvijos.Na o daktarės Rasos Kizlaitienės į salę suėjo pasiklausyti visi Lietuvos stovyklautojai.Daktarės parengta tema „Naujienos IS gydymo srityje ir praktiški patarimai „ buvo labai aktuali tema tiek sergantiems žmonėms ,tiek ir jų artimiesiems .Daktarė atsakė į klausimus ir dalijo patarimus.
Po po su higienos prekėmis ir jų naujovėmis supažindino „Inkocentro“ darbuotojai .
Tuo pat metu foje savo produkciją pristatinėjo “Tenos “ kompanija.
Po pietų prasidėjo darbas meninės terapijos grupėse.
Dalia Kairienė subūrė papjemaše kaukių gamybai grupę,tai tikrai žmonėms ilgas ir kruopštus darbas, bet su tokiais pagalbininkais , kaip Vladislava Aukštikalnienė ir Vytautas Vanagas darbas ėjosi sklandžiai.
Genovaitė Inčiūrienė vedė darbo terapijos užsiėmimus: piešimą ant akmenukų,darė aplikacijas,kūrė kompozicijas,skulptūras. Ir čia visur talkino mūsų savanorė Vlada. Vėliau su Genovaite žmonės dar gamino sages iš kailio,skiaučių,piešinius ant šlapio popieriaus, smėlio.
Visi,kurie dirbo grupėse, labai atsakingai kūrė ,fantazavo ir džiaugėsi pagamintais darbais.
Jelena Jessipovič iš Estijos vedė meno terapijos užsiėmimus, psichologas Laimutis Vasilevičius dirbo su savo grupe ,vesdamas pasakų ir legendų takais.Žmonės tiesiog nebespėjo visur dalyvauti.
Vakare labai geras emocijas padalino Estų programa.
Jie vaidino šiuolaikiškai interpretuotą pasaką „Auksinė žuvelė“. Po vaidinimo visi dalyviai buvo įtraukti į personažų kūrimą.Geriausieji (komisijos vertinimu) buvo apdovanoti prizais.
Nauja (jau 25 rugpjūčio) diena vėl prasidėjo pasivaikščiojimu pajūryje.Net prieš pusryčius stropuoliai rinkosi prie savo nebaigtų darbų ,tęsėsi darbas vėl visose grupėse.
Marina Salmina (Estija) subūrė žmones papuošalų gamybai iš gamtinės medžiagos.
Dalia Kairienė tęsė kaukių gamybą,prisijungė dar nauja grupė žmonių.
Psichologai Galina (Estija) ir Laimutis taip pat tęsė savo darbą grupėse.Šį kartą apie emocijas,pyktį, kaltinimą ir kaip su visu tuo susitvardyti.
Ir štai darbai padaryti ,ruošiama paroda.Žmonės gerėjosi savo ir kitų darbais,tiesiog negalėjo patikėti,kad tai jie padarė savo rankomis.Geros emocijos ir lektoriams .
Po vakarienės Aldona Droseikienė pakvietė visus į padėkos vakarą prie „švediško „ stalo.Padėkojo visiems aktyviai dalyvavusiems ir dirbusiems darbo grupėse, bei širdingiausius žodžius tarė visiems lektoriams.
Vėliau įvyko Lietuvos draugijų pasirodimas :pasakos apie slibiną , kuris prarijo viso kaimo žmones ir gudrujį čigoną.Gėris visada pasakose laimi ir prasideda linksmybės . Kaip ir šį vakarą.Iš slibino nasrų „sugrįžo“ viso kaimo gyventojai ir prasidėjo šokiai ir žaidimai.Būrėjos būrė , šokėjos šoko ir šokdino kitus,dainavo įvairias dainas.

Ryte visi atsisveikinome .
Ko žmonėms reika? Tai žmogaus šalia ir geros nuotaikos.