Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/srvliss/domains/liss.lt/public_html/_shared/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 355


Naujienos

Naujienos

Rudens seminaras
2013-01-01

Kiekvieną rudenį Lietuvos išsėtinė sklerozės sąjunga organizuoja Rudens seminarus.


Šiais metais seminaro temos ir susitikimai buvo akcentuoti naujai diagnozuotiems išsėtine skleroze žmonėms ir jų artimiesiems.Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į Aukštaitijos krašto sergančių IS žmonių sambūrio organizavimą.
Seminarą organizavome Rokiškio savivaldybės salėje.Džiaugiames surinkę 60 dalyvių iš skirtingų Lietuvos regionų.Prisijungė Utenos, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio,Anykščių ir Biržų žmonės,kurie serga IS arba turi sergančių šeimos narių.
Seminaras buvo įdomus ir naudingas susitikimui su daktare neurologe Daiva Bagurskiene (Panevėžio IS draugijos gydytoja) Jos pranešimas apie IS simptomus bei naudingos nuorodos į gydymą bei konsultacijas sulaukė didelio klausytojų dėmesio.Netruko betarpiškai norinčių pabendrauti su daktare,kuriems vieši klausimai dar nėra įprasti.
Į seminarą pakvietėme „Medikatos“ bei „Tena“ kompanijų atstovus, kurie turėjo savo produkcijos stendus, teikė informaciją apie produktus.Tiesiogiai ir noriai bendraujantys dalyviai su kompanijų atstovais pirko produktus ir sau ir draugams.
„Medikatos“ atstovė p.Regina padarė labai įdomius pranešimus apie medų bei jo produktus ir jų gydomąsias savybes.Taip pat buvo demonstruojamas filmas kaip bičių įkandimais sergant IS gydosi Amerikos sergantieji.Tačiau nekart buvo pabrėžta, kad šis netradicinis gydymo būdas tinka ne visiems ir jokiu būdu netoleruotinas alergiją turintiems žmonėms.Šis filmas daugiau akcentavo į tai kad IS yra mokslinių paieškų gydymo ir simptomų mažinimo srityje.
Nepaprastai įdomus buvo gydytojos homeopatės Iraidos Čyvienės pranešimas kaip mums ilgai išlikti sveikiems natūraliai ir sveikai maitinantis; kaip stiprinti organizmą, kaip išgyventi rudens darganas ir kokius produktus bei vaistažoles vartoti norint nuraminti rudenines darganas bei liūdesį.
Psichologas Laimutis Vasilevičius yra tikras atradimas mūsų organizacijai, kuris ir šiame seminare privertė ne tik šypsotis, bet ir garsiai juoktis.Pasirodo pasakos, legendos kaip viena iš psichologinio gydymo priemonių yra labai veiksminga.O kur dar paskaita apie emocijas, krizių valdymą bei nuotaikų kaitas....
Tačiau klausantis tik pranešimų nėra galimybės artimiau susipažinti,juk kavos pertraukos yra tam per trumpos...
Taigi edukacinė programa „Sūrio kelias“,“Šepkos muziejaus“ ekspozicijos Tyzenhauso rūmuose ir vakaronė svečių namuose tiesiog suartino mus visus.Išsipasakoję savo istorijas ,pasilinksminę ir padainavę kitą rytą išsiskirstėme pilni gerų emocijų ir laukdami naujų susitikimų.