Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/srvliss/domains/liss.lt/public_html/_shared/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 355


Naujienos

Naujienos

Konferencija Kaune
2013-01-01

Pacientai iš visos Lietuvos Gegužės 31d. Kaune vykusioje konferencijoje „Išsėtinės sklerozės sergančiųjų aktualijos“ne tik klausėsi pranešimų,bet ir aktyviai dalyvavo diskusijose.


Gegužės 31d. d. Kaune į LSMU MA Neurologijos klinikos organizuotą konferenciją „Išsėtinės sklerozės sergančiųjų aktualijos“ susirinko per 80 pacientų iš visos Lietuvos.
Konferencijos dalyvius pasveikino ir pirmoji pranešėja buvo IS centro vadovė gydytoja Dalia Mickevičienė,kuri supažindino konferencijos dalyvius apie šiuolaikines diagnostikos ir gydymo galimybes Kauno IS centre.
Nuoširdžiai visus dalyvius pasveikino profesorė Daiva Rastenytė.Ji nekalbėjo apie ligą,o akcentavo į tarpusavio bendradarbiavimą ir supratimą tarp pacientų,daktarų,organizacijų vaidmens ir susikalbėjimo tarp Europos sveikatos įstaigų struktūrinių institucijų.
Apie vitamino D vaidmenį IS gydyme pristatė gydytoja Renata Balnytė.LISS valdybos pirmininką Tadą Jačiauską,kuris labai emocingai pasveikino konferencijos dalyvius kviesdamas į ligą žiūrėti pro rožinius akinius, nustebino kokį poveikį organizmui daro vitaminas ir žadėjo rimtai pradėti jį vartoti.
Apie dubens funkcijų sutrikimus ir gydymo galimybes kalbėjęs profesorius Vaitkus savo gera nuotaika ir žemaitiška tarme išjudino konferencijos dalyvius pakviesdamas atvirai kalbėti apie šią taip dažnai pasitaikančią tarp pacientų bėdą ,kurią taip dažnai bandoma paslėpti savyje kaip gėdingą pripažinti.
Antrąją konferencijos dalį labai emocingai pradėjo pranešimą doc.Regina Satkevičienė.
Pranešimo tema:kada įprastiniui pacientui „bloga nuotaika“,nerimas“,tampa jo papildoma medicininė problema yra labai aktuali IS sergantiems pacientams.Docentė akcentavo kad ne visada rytinė bloga nuotaika arba nemiga jau yra depresijos požymiai.Ji išskyrė keletą požymių ir padėjo dalyviams susivokti kada reikia rimtai susirūpinti kreiptis psichologinės pagalbos.O gal tik pasitarti su šeimos gydytoju...ar išsikalbėti šeimoje.
Na bet gyvenimas su IS ne visada matomas pro rožinius akinius ir aplanko nuovargis.Apie tai kalbėjęs gydytojas Algirdas Mačionis patarė pacientams kaip reikia išmokti nugalėti nuovargį arba tiesiog kaip išmokti ilsėtis ir savo tiek protinius tiek fizinius sugebėjimus pritaikyti pagal situaciją.
O kaip padėti įveikti kūno susikaustimą patarė kineziterapeutė Jurgita Daubarienė.Jos prezentacija buvo labai informatyvi.Daktarė pateikė daug vaizdinės medžiagos,pratimų pavyzdžius kaip galima išjudinti savo kūną patiems,o kada padedant šeimos nariams.Daktarė daug dirba su IS sergančiaisiais todėl turi daug praktikos ir pavyzdžių kuriais pasidalijo su visais konkrečiai besidominančiais.
Konferencijos dalyviai net nesulaukdavo pranešimų pabaigos ir aktyviai reaguodavo pertraukdami klausimais ir komentarais.Užsimezgė diskusija kurios metu pacientai papildė pranešėjus konkrečiais savo išgyvenimais , o gydytojai džiaugėsi bendraudami su atvira naujovėms pacientų bendruomene.
Į konferenciją svečio teisėmis atvykusiLISS medikų patariamojo komiteto pirmininkė ir VUL santariškių klinikų IS centro vadovė Dr.Rasa Kizlaitienė pasveikino visus konferencijos dalyvius ir pasidžiaugė kad Kauno IS centras priėme pernai pasiūlytą iniciatyvą Respublikinius IS Dienos renginius organizuoti rotacijos principu per tris IS centrus, kuriuose dirba profesionalūs gydytojai ir turi ką pristatyti pacientų bendruomenei.
Už šią puikiai suorganizuotą konferenciją ir pakviestus profesionalius pranešėjus dėkojame profesorei Daivai Rastenytei ir Dr. Daliai Mickevičienei.
Tadai,Tu šaunuolis.Gyvenimo kelias ne vien rožėmis klotas.
O pro rožinius akinius ir liga įgauna kitokį atspalvį.
Taip pat dėkojame Birštono Karališkajai Rezidencijai už suteiktą malonumą pratęsti šventę,sudalyvauti edukacinėje dzūkiškų patiekalų pristatymo ir degustavimo programoje,baseino ir pirčių malonumus bei gražią gamtą ir supančius gerus draugus.