Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/srvliss/domains/liss.lt/public_html/_shared/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 355


Naujienos

Naujienos

Vasaros stovykla
2013-01-01

Nuostabus rugpjūčio pabaigos oras Šventojoje džiugino Išsėtinės sklerozės vasaros stovyklos dalyvius.Į stovyklą atvyko 68 žmonės iš skirtingų Lietuvos vietovių atstovaujantys 9 LISS draugijoms.
Stovyklos programa gerokai prieš pusmetį buvo suderinta su užimtumo programos sudarytojais ir užsiėmimų organizatoriais, todėl prieš renginį visi turėjo atlikti namų darbus ir pristyti juos stovykloje.
Pirmąją stovyklavimo dieną žmonės išsiskirstė prie jūros rinkti akmenėlių tam kad prie sanatorijos įėjimo sudėlioti LISS ženklą/logo.Tuo tarpu kiti apipavidalino stalus, kuriuose išdėstė savo draugijos narių darbus.Net sanatorijos svečius sudomino darbų gausybė ir įvairovė- mezginiai, servetėlės, tautinės lėlės,kaukės,papuošalai, vazelės,dekoruoti akmenukai,austos staltiesės,dekoruoti buteliai, paveikslai ir daugelis kitų darbų.Džiaugėsi šauliečiai pardavę skraistę vokiečiams.O patys dalyviai keitėsi savo darbeliais ir vieni kitus mokė kaip vieną ar kitą darbą pasidaryti patiems.
Vakare vyko oficialus stovyklos atidarymas iškeliant prie iėjimo LISS vėliavą.Stovyklautojus pasveikino ir kūrybingos nuotaikos palinkėjo LISS generalinė sekretorė Aldona Droseikienė.Ji pabrėžė kad susirinkusieji turės derinti poilsį ir darbą, nes stovyklos programa yra “savarankiško gyvenimo įgūdžių ir užimtumo ”.
Vakarą užbaigė Panevėžio IS draugijos režisuotas spektaklis “Ką senis padarys viskas bus gerai”.Daug aplodismentų ir pagyrų sulaukė tiek artistai, tiek ir režisierius,kadangi spektaklis labai profesionaliai pastatytas vaidinti mobilioje aplinkoje .
Sekančią dieną pasveikinti stovyklautojus ir perskaityti pranešimų atvyko psichologė Rima Dambauskienė,psichiatrė Danguolė Survilaitė.Apie šlapimo nelaikymą ir priemones kaip išlikti sausam pranešimą skaitė Asta Bogušienė .Didžiulį susidomėjimą turėjo “Tenos” priemonių stendas.
Po pietų Genovaitė Inčiūrienė pakvietė visus prie jūros pasidžiaugti smėlio terapija.Puikus oras, jūros ošimas, sausas baltas smėlis padėjo atsipalaiduoti ir pasinerti į fantazijos pasaulį. O fantazijos reikėjo vakarui, kuomet buvo numatytas XVII-XiX a Madų Šou.
Čia pasireiškė ne tik fantazija, bet ir kruopštus pasirengimas,repetuotas siužetas ir rūbai.Neliko abejingų Klaipėdos IS draugijos parengtam mini spektakliui.Nustebino Kupiškio aprangos improvizacijos, literatūriniais sugebėjimais stebino Kauno ir Telšių atstovai.Negalima išskirti nei vieno iš jų.Visi įdėjo daug pastangų , laiko ir darbo.
Trečioji diena prasidėjo kūrybiniais darbais: paveikslų tapimu, rėmelių gaminimu,servetėlių apnerimu vašeliu, angeliukų nėrimu ir medžių dekoravimu.
Popietę praleisti su stovyklos dalyviais atvyko Vilniaus IS centro vadovė ir LISS patariamojo komiteto pirmininkė Rasa Kizlaitienė.Daktarė nežiūrėjo į laikrodį ir beveik tris valandas skyrė stovyklautojams:skaitė pranešimą, atsakinėjo į klausimus,konsultavo ir bendravo su pacientais bei jų artimaisiais.Prie LISS vėliavos ir LISS ženklo buvo padaryta bendra nuotrauka.Gaila teko lipdyti nuotrauką iš dviejų, nes visi į vieną netilpo.
Po to buvo parodytas jungtinis spektaklis, kuris buvo surežisuotas ir pastatytas per tris stovyklos dienas įtraukiant kuo daugiau stovyklautojų ir puikiai parodė kaip žmonės sugeba džiaugtis tapę artistais.
Stovyklos oficialaus uždarymo iškilmėse buvo apdovanoti programų nugalėtojai,padarytos išvados iš pasibaigusio renginio ir pateikti pasiūlymai sekančių metų stovyklos organizavimui bei programai.
Pradžiugino netgi atrodytų tokia smulkmena-”Energetiko” pasveikinimas iškabintas stende su palinkėjimu geram poilsiui ir kūrybingam darbui.
Dėkojame “Energetiko” kolektyvui ir asmeniškai direktorei Tatjanai Kerienei, kuri kasdieną rūpinosi kad stovyklautojai jaustusį patogiai,laisvai ir būtų sotūs.
Tariame Ačių visiems rėmėjams ir tikimes naujų kūrybingų susitikimų ir renginių.