Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/srvliss/domains/liss.lt/public_html/_shared/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 355


Naujienos

Naujienos

KONFERENCIJA KLAIPĖDOJE
2014-06-05

ARBA TAI, KAS LIKO NEPASAKYTA

                      Paskutinis gegužės savaitgalis – tarptautinė Išsėtinės sklerozės diena. Ne švęsti savo negalės, bet atkreipti visuomenės dėmesį į šią didelę problemą ir pasimokyti gyventi „kitaip“ rinkosi Klaipėdos miesto universitetinėje ligoninėje sąjungos nariai.Konferenciją pradėjęs LISS valdybos pirmininkas Tadas Jačiauskas palinkėjo sėkmės ir prasmingos veiklos. Pranešimus skaitę daktarės L.Malcienė, E.Tarasevičiūtė, L.Lukšienė lyg ir nepasakė nieko naujo, ko negalėtume rasti „visažiniame“ internete, bet... Gyvas, nuoširdus, charizmatiškas savo darbą mylinčių ir išmanančių gydytojų žodis smigo konferencijos dalyviams į protą ir širdis.

                      Po pietų pertraukos kineziterapeutėV.Zavadskaja ir daktarė R.Šulcienė pasidalino praktiniais patarimais, kaip palengvinti gyvenimą sergantiems ISS. Vėl lyg ir nieko naujo, bet pranešėjų žodžiai buvo tarsi dovana sergantiems – tikėjimas, kad nuo mūsų pastangų ir noro gyventi „normaliai“ tikrai daug kas pasikeis. Reikia tik noro mokytis, ieškoti naujų kelių ir niekada nenuleisti nosies – tokia išvada lydėjo kitų konferencijos dalyvių pranešimus.

                      Visi LISSnariai jei ne puikiai išmano, tai bent jau tikrai žino apie NVO programą, kurioje dalyvauja ir Lietuva. Projekto „Stiprus NVO tinklas gyvenimui su išsėtine skleroze“ vadovė Aldona Droseikienė dar kartą priminė apie pagrindinius tikslus ir būdus siekti kuo geresnių rezultatų. Jau nuo 2013 metų rudens vyksta gana intensyvi veikla. Rudenį vyko seminaras Kaune, kurio moderatorius - psichologas Tomas Lagūnavičius. Tai buvo tarsi pradžiamokslis, kaip organizuoti savo ir bendraminčių veiklą siekiant užsibrėžto tikslo.  Nijolė Lukošiūtė pasidžiaugė, jog įgytas žinias jau išbandė savo darbe ir sėkmingai jas realizavo.  Neišdildomų įspūdžių kupini sąjungos nariai grįžo iš Pakruojo dvare organizuoto seminaro, apie kurį savo įspūdžiais dalinosi Rasa Malinauskaitė. Atrodo, kad visi patikėjo, jog svarbiausia rasti veiklos sritį, kurioje gali realizuoti save.Na,o svarbiausia, šio projekto dėka mes galime  suteikti socialines paslaugas sunkios ligos kamuojamiems žmonėms jų namuose ir tuo palengvinti artimųjų naštą.

                      Pabaigoje skirstydamiesi namo visi aptarinėjo tai, ką matė bei girdėjo, ir svajojo apie būsimąją  stovyklą rugpjūčio pabaigoje.

                      O kas liko nepasakyta?

Bus laiko...nes dar laukia stovykla,seminarai, konferencija.

                     

Nijolė Lukošiūtė