Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/srvliss/domains/liss.lt/public_html/_shared/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 355


Naujienos

Naujienos

KOALICIJŲ KŪRIMAS arba VIENAS LAUKE NE KARYS
2014-10-06

Jau ketvirtąjį (deja, paskutinįjį)  kartą spalio 4 dieną Kaune susitiko LISS nariai, kurie dalyvavo Projekto Nr. EEE-NVO-K-1MP-008-S19 mokymuose.


KOALICIJŲ KŪRIMAS arba VIENAS LAUKE NE KARYS...


Dalyviai ne tik išklausė VšĮ Projektų namai vadovo Tomo Polkos paskaitą „Koalicijų kūrimas“, bet ir atliko praktinius darbus.

                      Jei pačioje pradžioje daugeliui žodis koalicija iš tiesų buvo tik dar vienas įmantrus žodis, kuris tiesiogiai susijęs su politine veikla, tai jau po pietų  visi kalbėjo, jog tai dar viena neišnaudota efektyvi priemonė organizacijos tikslams pasiekti. Visus sąjungos narius jungia labai panašūs tikslai, todėl ir dalintis informacija tarp atskirų grupių yra būtina.

 Dažnai pasitaiko ir tokių klaidų, kai neįsiklausoma į atskiro nario nuomonę. Sėkminga koalicijos veikla yra tokia, kuri sulaukia palaikymo ne tik iš koalicijos narių, bet ir iš bendruomenės bei visuomenės. Ieškodami koalicijos narių privalome atsiminti, kad turime  ne tik gauti, bet ir duoti. Suformulavę problemą, kurią reikėtų spręsti, prieš ieškodami koalicijos narių turėtume gerai apgalvoti, ką pasiūlysime mainais už pagalbą.

Tiktai gerai išanalizavę visus „už“ ir „prieš“ galėsime nuspręsti, ar verta formuoti koaliciją. Svarbiausia nepamiršti, kad koalicijos sėkmę lemia ne pasirinktos organizacijos, o jų veiklos kokybė. Juk dažnai „mažiau yra geriau“. Sukūrę sėkmingai veikiančią koaliciją, galėsime ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į egzistuojančias problemas, bet ir daryti įtaką sėkmingam tų problemų sprendimui.

Nijolė Lukošiūtė