Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/srvliss/domains/liss.lt/public_html/_shared/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 355


Naujienos

Naujienos

Naujienos
2016-05-03

Konferencija Panevėžyje "Išsėtinės sklerozės aktualijos"

 Panevėžio regiono išsėtinės sklerozės asociacija balandžio 29 d. sukvietė visus į konferenciją, kurios tikslas buvo informuoti visuomenę apie Panevėžio regiono sergančiųjų išsėtine skleroze asociacijos veiklą, išsėtinės sklerozės aktualijas, kaip ši liga pakeičia sergančiųjų gyvenimus ir kaip svarbu pacientams laiku diagnozuoti šią ligą bei pritaikyti skubų, efektyvų gydymą, taip išsaugant jų darbingumą, finansinę ir asmeninę nepriklausomybę, gyvenimo kokybę ir kt.


Konferencijos dalyvius muzikiniais kūriniais pasveikino Vytauto Mikalausko menų gimnazijos moksleiviai, vadovė Jelena Urbutienė.

Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjungos (LISS) generalinė sekretorė Aldona Droseikienė pristatė visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis finansuojamus projektus, išsamiai kalbėjo apie jų įgyvendinimą, bei narių dalyvavimą veikloje.

 Kupiškio krašto žmonių su negalia sąjungos atstovė Palma Skrebienė pristatė teikiamas socialinės reabilitacijos paslaugas vietos bendruomenėje, organizuojamus kultūrinius renginius ir kitas veiklas siekiant didinti neįgaliųjų savarankiškumą.

 Į seminarą skaityti pranešimo buvo pakviesta Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Šimoliūnaitė. Ji kalbėjo apie vykdomas programas teikiamas paslaugas bei užsiėmimų įvairovę.

 Apie sanatorinio gydymo ir medicininės reabilitacijos aktualijas informavo Panevėžio teritorinės ligonių kasos kontrolės skyriaus vyr. specialistė Regina Venckienė. Akcentavo apie medicininės reabilitacijos etapus jų apmokėjimą, gydančio gydytojo ir paciento pareigas.

 Respublikinės Panevėžio ligoninės neurologė Daiva Bagurskienė tikino, kad pastaraisiais metais IS  diagnostika Lietuvoje labai pagerėjusi. Liga dažniausiai diagnozuojama ankstyvame periode, gydymas tapo pastebimai efektyvesnis, iki minimumo sumažėjo užleistų ir pavėluotai diagnozuotų atvejų.

 Reabilitacijos metodus ir priemones, taikomas išsėtinės sklerozės simptomams lengvinti pristatė Panevėžio Kolegijos Biomedicinos katedros lektorė Indrė Matukaitienė ir Panevėžio kolegijos kineziterapijos programos studentai.

 Norime pasidžiaugti Velžio gyventojų bendruomenės pirmininkės Virginijos Stundžienės atliekamais kūriniais. Dauguma dalyvių  liko pakerėti muzikos garsų, kurie skambėjo pertraukėlės metu.