Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/srvliss/domains/liss.lt/public_html/_shared/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 355


Naujienos

Naujienos

Metine konferencija
2017-01-10

Gruodžio 2 dieną  žmonės, sergantieji  išsėtine skleroze ( tolau-IS) ir jų artimieji ,buvo pakviesti  Į kasmetinę LISS organizuojamą konferenciją “Išsėtinės sklerozės aktualijos Lietuvoje ir Europoje”LNA prezidento-profesoriaus.med.m.dr.Daliaus Jatužio sveikinimą konferencijos dalyviams perskaitė gyd.neurologė Loreta Leščinskienė.

Labai dėkojame profesoriui Daliui už išskirtinį dėmesį Išsėtinės sklerozės  problematikai Lietuvoje, nuolatinę pagalbą ir visokeriopą palaikymą, be kurio būtų tiesiog neįmanomi mūsų visų darbai. 

Gaila,kad  avia komanija Lutfhansa pakeitė kai kurių mūsų lektorių planus atvykti į konferenciją skaityti pranešimus.Nežiūrint to, šiuos pranešimus mes gavome ir artimiausiu metu juos paviešinsime  lietuvių kalboje savo puslapyje. Europos Išsėtinės sklerozės platformos vykdančios direktorės pranešimas atspindi išsėtinės sklerozės bendrą situaciją Europoje.

Konferencijoje apie IS sergančių pacientų sveikatos priežiūros reglamentavimo aktualijas  supažindino asmens Sveikatos priežiūros departamento vyriausioji specialistė  Genovaitė Klimienė .Konferencijos dalyviams buvo įdomu išgirsti apie siuntimų asmens sveikatos priežiūros paslaugoms išdavimo, įforminimo ir atsakymų pateikimo tvarkos aprašą,slaugos prieinamumo pokyčius ir eilę kitų svarbių pacientams įstatyminių klausimų.

Valstybinės ligonių kasos paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vedėja Daiva Berūkštienė jau pirmoje skaidrėje klausė ar pacientai žino -kas tai  “Privalomojo sveikatos draudimo  fondas”?

Dažnai pacientams kyla klausimų iš kokių šaltinių šis fondas sudaromas ir šaltiniai į kuriuos jis suskirstomas.Dalyviams buvo įdomu išgirsti kokios paslaugos yra mokamos, koks yra teisinis mokėjimo už vaistus reguliavimas. Bene įdomiausia buvo pamatyti kaip pasiskirsto biudžeto išlaidos pagal ligas.Iš pranešimo sužinojome kad  pas šeimos gydytojus asmenys dėl išsėtinės sklerozės apsilankė 2015m-11218 kartus (2425 asmenys),vidutiniškai vienas asmuo lankosi 4,6 kartus per metus. 

Apie asmenų,turinčių negalią, socialinės integracijos galimybes, pranešimą skaitė Marija Oleškevičienė Neįgaliųjų reikalų departamento programų stebėsenos ir kontrolės skyriaus vedėja. Vedėja skatino pasinaudoti skiriama parama teikiant paraiškas vykdyti socialinės reabilitacijos paslaugų bendruomenėje  bei  neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektuose. Supažindino kokios yra paskelbtos naujos priemonės- neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektai, be pateikė konkrečius skaičius kaip yra skirstomos lėšos pagal kiekvieną programą

Antroji konferencijos dalis buvo tiesiogiai susijusi su pacientų gydymo, diagnostikos, neįgalumo  nustatymo klausimais.

Apie  saugų ir efektyvų gydymą pranešimą skaitė gydytoja neurologė Dr.Rasa Kizlaitienė.Taip pat atsakė į pacientų klausimus, kurie pacientų buvo atsiųsti iš anksto.Gydytoja kantriai aiškino kad ne visada naujausi vaisai tinka visiems be išimties.Ir tik konsiliumas ir kompetetinga gydytojų komanda gali nuspręsti kokį gydymą taikyti kiekvienu atskiru ligos etapu.

Reikšmingą vietą kad liga būtų laiku diagnozuota užima įvairūs tyrimai.Bene tiksliausiai ligą nustato magnetinio rezonanso tyrimai.Konferencijoje pranešimą šia tema skaitė doc.Jūratė Dementavičienė-iš radiologijos ir medicinos centro.

Bene didžiausią susidomėjimą kėlė darbingumo nustatymo kriterijai ir kokius sprendimus vykdo Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba.Pacientai teiravosi kokius dokumentus turi pateikti darbingumo lygiui nustatyti ir kodėl skirtinguose regionuose tie kriterijai yra nustatomi skirtingai.Gydytoja -neurologė Daiva Valadkevičienė( NDNT Vilniaus II skyriaus vedėja) išsamiai paaiškino kokius bendruosius klausimyno pildymo principus reikia žinoti ir kaip klausimyno balai prilyginami koeficientams. Pranešimo laike gydytoja neišsiteko dėl daugybės pacientų klausimų,todėl gydytoja papildomai bendravo pertraukos metu su kiekvienu atskirai duodama konkrečius patarimus.

Na, o konferencijos pabaigai  pacientams atsipalaiduoti buvo skirtos temo”Išsėtinės sklerozės istorija” ir  “kaip šuo gali padėti sergantiems išsėtine skleroze žmonėms”

Gydytojos-neurologės  Eglės Sakalauskaitės-Juodeikienės parengtas pranešimas abejingų nepaliko.Sužinojome apie IS pirmuosius gydymo periodus nuo viduramžių  laikų iki dabartinių.Nuo terapinio nihilizmo iki empirinio specifinio gydymo.Įdomu buvo sužinoti kokie gydymo metodai buvo taikomi tais vėlyvaisiais viduramžių laikais.Pranešimą daktarė gausiai iliustruoja to meto piešiniais ir kopijomis, kuriose matomi  garsūs to amžiaus asmenys, kuriems būdingi IS simptomai .

Amanda Račkauskytė -Kineziterapeutė  iš Klaipėdos Universiteto Sveikatos mokslų fakulteto reabilitacijos  katedros  labai raiškiai ir šiltai pasakojo apie šunų skleidžiamą energiją taikant atsipalaidavimo ir reabilitacinės technikos judesius dirbant kartu su IS sergančiais pacientais.