Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/srvliss/domains/liss.lt/public_html/_shared/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 355


Naujienos

Naujienos

JOGA, JŪRA IR ŽUVĖDROS...
2017-06-16

Šiais metais LISS nariai Birželio 15 d. susirinko į  Klaipėdą dalyvauti projekto „Gyvenk sveikai“ sporto šventėje, finansuojamą iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšų.

 


Kiekvienais metais gegužės mėnesio paskutinį trečiadienį pasaulyje minima išsėtinės sklerozės diena. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į tuos, kuriems likimas „nepagailėjo“ tikrai sunkios dalios.

Šiais metais LISS nariai dviem savaitėm vėliau susirinko į  Klaipėdą dalyvauti projekto „Gyvenk sveikai“ sporto šventėje, finansuojamą iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšų.

Susitikome miesto manieže, apsirengėme sportine apranga ir pasitikome jogos trenerį iš Izraelio Dvir Or- B.A. Kiekvienas susirado patogiausią sau vietą: kas ant žemės, kas ant suolo, o kas ir ratukuose. Iš pradžių labai nedrąsiai sekė mokytojo judesius, bandė kvėpuoti tuo pačiu ritmu. Ne visiems iš karto pasisekė tapti vienu darniai judančiu kūnu. Ir visai nesvarbu, kad kai kurie pavargo, nuėjo pasivaikščioti, o grįžę vėl įsiliejo į bendraminčių ratą.

Atsipalaidavę ir įgavę dvasinės stiprybės visi nusprendė išbandyti jėgas sportinėse rungtyse. Ir negalvokit, kad IS sergantieji negali varžytis sportinėse varžybose. Gali. Tik reikia, kad organizatoriai sugalvotų tokių rungčių, kurios būtų linksmos ir padovanotų visiems sportinio azarto kupiną valandą. Renginio metu buvo vadovaujamasi šūkiu, kad svarbu dalyvauti, o ne laimėti. Taip akcentuojant ne tikslą varžytis, bet tikslą dažniau pajudėti, pabūti kartu su bendraminčiais, paskatinti vieni kitus būti fiziškai aktyvesniais. Visiems varžybų dalyviams buvo skirti simboliniai, su sveika gyvensena susiję prizai.

Pavakary visi norintys laivu VenuS išplaukė į ekskursiją po uosto teritoriją, išklausė įdomų pasakojimą apie uosto vartus, pašėrė gardžiu batonu nuolat alkanas žuvėdras, pabendravo ir tikrai nepastebėjo, kaip dvi valandos bėgte prabėgo.

Nakvynė laukė motelyje „Vlantana“. Iš pradžių laukė šiokie tokie nesusipratimai dėl nakvynės vietos. Be juk tik danguje pas Dievą viskas būna tvarkoje.

Kitą dieną konferenciją pradėjo prezidentas Tadas Jančiauskas, kurio žodžius, kad mes esame visai tokie patys kaip kiti, tik retkarčiais mums reikia pagalbos, daugelis parsivežė širdyse namo. Ypatingo dėmesio sulaukė garbingi svečiai iš Izraelio: Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon , neurologas-m.dr. Ron Milo  ir Jenine Vosburgh .Izraelio IS Asociacijos vadovė.

Dėkojame  Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovui prof.Vincui Januoniui ir daktarei neurologei Linai Malcienei už šiltą priėmimą .

Dvi dienos buvo labai turiningos, bet labai trumpos. Tarsi gailėdama, kad įspūdžius pasikišus po pažastimi laikas važiuoti namo, Klaipėda prapliupo vasariška liūtimi.